fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Ранет жител на Долна Бањица, се трага по сторителот

Објавено

на

Жител на гостиварска Долна Бањица завршил на скопските клиники, откако бил ранет со огнено оружје во стомакот.Настанот се случил претпладнево во домот на повредениот.

Од Основното јавно обвинителство соопштија дека дежурен јавен обвинител од ОЈО – Гостивар извршил увид, издадени се наредби за собирање на траги, скицирање и фотографирање на местото како и наредба за трагање по осомничениот.

Според првичните информации осомничениот кој е во блиски роднински врски со повредениот, пукал со огнено оружје и притоа го ранил во пределот на стомакот. Со возило на Итна медицинска помош жртвата е пренесена во Ургентно – хируршкиот центар во Скопје каде што е извршена хируршка интервенција.

Осомниченото лице е недостапно на органите на прогонот, се преземаат мерки за негово пронаоѓање, соопшти ОЈО.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 4 недели

Какво време не‘ очекува оваа работна недела?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!