fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Распоред на мобилните шалтери на УЈП за Маврово и Ростуше

Објавено

на

Со трите специјално опремени комбиња, даночниците секој месец ги посетуваат населените места каде Управата нема постојани даночни канцеларии, како и локации кои дополнително можат да се утврдат во соработка со општините и потребите на локалното населиние и бизниси.
Граѓаните и фирмите, без да го напуштат своето место на живеење/седиште, можат да ги добијат сите даночни услуги и информации преку мобилните шалтери, да ги достават сите видови на даночни пријави, барања и сл., како и да ги подигнат сите документи што ги издава Управата за јавни приходи.

02Маврово и Ростуша11 ноемвриод 10.00 до 15.00 часотпред општинска зграда
02Маврово и Ростуша18 ноемвриод 10.00 до 15.00 часотпред општинска зграда
02Маврово и Ростуша25 ноемвриод 10.00 до 15.00 часотпред општинска зграда

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!