Поврзи се со нас

Вести

Расте бројот на заболени од корона во Македонија, најголемиот дел се од Скопје

Во изминатите 24 часа се регистрирани 29 нови случаи на коронавирус во земјата, соопшти Министерството за здравство. Новите потврдени случаи по градови се: Скопје (20), Куманово (3), Велес (3), Прилеп (2) и Дебар (1). Со ова, вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со КОВИД-19 денеска до 12 часот изнесува 177 лица.

Во изминатото деноноќие нема нов потврден случај на корона во Гостивар. Официјалната бројка за гостиварското подрачје останува еден заболен, кој беше регистриран на 19 март.

Сподели:
Advertisement
1 Коментар

1 Коментар

  1. Aliya

    26/03/2020 во 00:49

    GOSPOD dani pomogne

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!
Skip to content