Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Растеме заедно – песна за поголема свест за аутизмот која ќе ги стопли вашите срца

„Секој ден растеме заедно, да царува добрина, љубов и другарство“, порачаа десетина музичари низ песната Растеме заедно, создадена со цел подигнување на јавната свеста за аутизмот. Проектот е на невладината организација „Аутизам МК“.

„Тоа е песна за љубовта, за дружењето, за насмевки и прегратки, за заедничкото. Песна која покажува дека иако имаме разлики сепак сите сме многу слични, а она што сите најмногу го сакаме од се` е да растеме заедно.“, велат од организацијата.
Како текстописец и композитор се јавува Весна Малинова Бабамов, а аранжман е на Дарко Тасев.

Растеме заедно ја изведуваат: Кристина Арнаудова, Весна Гиновска Илкова, Никола Перевски Пере (Нокаут), Лилјана Атанасова Лили, Дани Димитровска, Miyatta, Драган Спасов Дац, Петар Младеновски (Суперхикс), Филипа Гелевска, Горан Трифуновски (Пеперминт), Ана Трифуновски (Пеперминт), Бранислав Николов (Фолтин) и Ева Ѓорѓеска.

 

 

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!