fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Разбиена саботна журка со музика и девојки во локал во гостиварско

Објавено

на

Синоќа во периодот од 21.40 до 23 часот, полициски службеници од ОВР Гостивар спровеле акциска контрола во угостителски објект покрај патот Гостивар-Тетово, во атарот на Неготино Полошко, сопственост на 20 годишник.

Според информациите од полицијата објектот работел по дозволеното време и внатре имало околу 20 гости, музичари, а биле затекнати и 11 девојки ангажирани на црно. Од нив 4 биле албански државјанки на возраст од 19 до 32 години. Тие биле приведени поради злоупотреба на туристички престој и ќе бидат предадени на Одделот за прекуграничен криминал и реадмисија за натамошна постапка. Сопственикот на локалот бил приведен и против него ќе биде поднесена пријава за кривично дело „непостапување според здравствени просписи за време на епидемија“.

Инспектори на Државниот пазарен инспекторат го затвориле локалот и издале времена забрана за работа.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!