fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Разбојништво на бензиска станица “Макпетрол” во Гостивар

Објавено

на

Тројца маскирани вооружени разбојници ноќеска се обиделе да извршат грабеж на бензиска станица “Макпетрол” на улица “Борис Кидриќ” во Гостивар. Разбојниците наоружани, со закана побарале од вработениот да им ги предаде парите од прометот. Вработениот се спротистасвил по што дошло до пресметка, во тој момент изглеге и останатите вработени по што разбојниците се разбегале. Повреден е еден од вработените. По пријавување на случајот, приведени се тројца осомничени.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!