Поврзи се со нас

Гостивар

Реакција на АА Гостивар: Не е виновен Таравари за скандалите на ДУИ

Објавено

на

Алијанса за Албанците Гостивар испрати соопштение со реакција за поднесената тужба против градоначалникот Арбен Таравари. Во неа се вели:

„Не може да се покрие криминалот и скандалот на со неоснована тужба против Арбен Таравари. Мислевме дека денеска отидоа во Обвинителството да го остварат своето влијание за да се открие криминалот со 100 килограми дрога што беа запленети пред неколку дена, каде што сите показатели водат до лидерите на режимот ДУИ-СДСМ-Мијалков.
За да се исчистат себе си, треба да се занимаваат со оваа тема, а не да се обидуваат да се спасат со трчање кај нивните „бабуши“ во обвинителството за да поднесат тужба против Таравари. Не е Таравари виновен за нивните криминали.
Го прашуваме гостиварскиот „баш пеливан“, дали ќе ве спаси истиот обвинител кој го спаси Зоки Кичеец од одговорност за убиството на младото момче од Гостивар и не бевте толку ентузијасти да го решите овој случај, како што денес сте ентузијасти за прикривање на скандалот со 100 килограми дрога, иако ова не е прво кривично дело што ги поврзува луѓето од ДУИ со криминал, дрога, легални и нелегални казина. Што се однесува до ликот на Таравари, граѓаните ви го покажаа местото 4 пати по ред. Добро е ДУИ во Гостивар, поточно она што остана од ДУИ Гостивар да рефлектира, да се исчисти од криминалот и да почне да прави вистинска опозиција за доброто на граѓаните.“, наведуваат од АА.

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Македонијапред 1 час

ДЛ: Во четврток ќе се празнува среќата, ќе се слави музиката од 1990-те и 2000- те, ќе се потсетуваме на едно убаво време!

Македонијапред 2 часа

Повлечена пакувана вода ризична за луѓето

Гостиварпред 3 часа

Нова песна на гостиварското дуо “D’Reamers”

Регионпред 4 часа

Владата на Словенија ќе ги врати парите на граѓаните од казни за прекршување на мерките против Ковид

Македонијапред 5 часа

Поради обилни врнежи од снег забрана за камиони и цистерни на патот Гостивар-Кичево

Вестипред 6 часа

Од денес почнува Божиќниот пост

видео емисиипред 18 часа

Емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ – Гостин: Живка Матевска | ПЕНЗИОНЕРИ

Македонијапред 19 часа

Се поголем интерес кај македoнските граѓани за работа во Словенија

Гостиварпред 21 час

Филмско разбојништво во атар на Чегране, украдени над 500 кг. марихуана од фабрика за канабис

Животпред 4 недели

Дворот на Василески во Гостивар е рај за очи и душа! Уникатно катче кое дише со љубов и внимание

Што, како, каде?!пред 4 недели

Fast food ‘Smile’ нова сендвичара во Гостивар која ги развеселува сите сетила

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се одбележат 100 години од раѓањето на еден од најголемите херои на Македонија, Чеде Филиповски – Даме

Гостиварпред 4 недели

Пензионерите во Гостивар учеа како самостојно и безбедно да користат интернет

Гостиварпред 4 недели

Протест на пензионери во Гостивар: Не може да се опстане со 10-12 илјади денари пензија!

Гостиварпред 4 недели

Здружението „Д-р Трајче Нешковски“ и Општина Гостивар заедно за поддршка на децата со попреченост

Гостиварпред 4 недели

Семејството е во криза, се‘ повеќе разводи во Гостивар, бракови се растураат како кула од карти

Гостиварпред 4 недели

ОВР Гостивар лиши од слобода 3 лица под сомнение за дивоградба

Гостиварпред 3 недели

Полицијата на средба со ловечките друштва од Гостивар, Чегране и Врапчиште

Гостиварпред 3 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 3 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 4 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 4 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 4 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 4 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 5 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Гостиварпред 5 месеци

Јунски пазарен ден во Гостивар со полни тезги, еве ги цените

Огласи за вработување:

Advertisement
.

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Reaksion i ASH Gostivar: Nuk është fajtor Taravari për skandalet e BDI-së

Објавено

на

Aleanca për Shqiptarët Gostivar ka dërguar një komunikatë ku ka reaguar për padinë e ngritur kundër kryetarit Arben Taravari. Aty thuhet:

“Krimi dhe skandali nuk mund të mbulohen me një padi të pabazuar kundër Arben Taravarit. Menduam se sot shkuan në Prokurori për të ushtruar ndikimin e tyre për zbulimin e krimit me 100 kilogramë drogë të konfiskuar para disa ditësh, ku të gjithë treguesit çojnë te liderët e regjimit BDI-LSDM-Mijalkov.

Për t’u pastruar duhet të merren me këtë temë dhe jo të përpiqen të shpëtojnë veten duke vrapuar te “babushët” e tyre në prokurori për të ngritur padi kundër Taravarit. Taravari nuk është fajtor për krimet e tyre.

E pyesim “bash pelivanin” e Gostivarit, a do t’ju ​​shpëtojë i njëjti prokuror që e shpëtoi Zoki Kiçeec nga përgjegjësia për vrasjen e djalit të ri nga Gostivari dhe ju nuk ishit aq entuziast për ta zbardhur këtë rast, sa jeni sot entuziast për mbulimin e skandalit me 100 kilogramë drogë, edhe pse ky nuk është krimi i parë që lidh njerëzit e BDI-së me krimin, drogën, kazinot legale dhe ilegale. Sa i përket personazhit të Taravarit, qytetarët ju treguan vendin 4 herë radhazi. Është mirë që BDI-ja në Gostivar, më saktë ajo që ka mbetur nga BDI-ja Gostivar të reflektojë, të pastrohet nga krimi dhe të fillojë të bëjë një opozitë të vërtetë për të mirën e qytetarëve.”, theksojnë nga ASH.

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска

Популарно изминативе 100 дена