Поврзи се со нас

Референдум 2018

Реакција на општинскиот комитет на ВМРО ДПМНЕ во Гостивар

Објавено

на

„Денес е направен обид за малтретирање и омаловажување на гласачи од избирачкиот список во Гостивар. Имено, неосновано се лишени од слобода и повикани на разговор во полициската станица во Гостивар, досега три лица. После телефонска пријава во СВР Тетово, две лица се приведени од пред штабот на ОК  на ВМРО-ДПМНЕ Гостивар, од кои за едното не ни имало пријава, туку само во моментот на приведувањето е најден во близина на автомобилот од првоприведениот. Двајцата беа чувани во П.С. Гостивар повеќе од 3 часа. Третиот се уште е таму, а имаме информации дека се работи за уште една пријавена. Ова што се прави е само заплашување и омаловажување“, изјави на прес конференција во општинскот штаб на партијата, пратеничката Дафина Стојаноска.

Стојановска рече дека за случајот биле известени ОБСЕ и ОДИХР, а најави и поднесување на пријави откако ќе ја утврдат фактичката состојба.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Маркетинг

Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Физички напади и групна тепачка вчера во Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Поради дефекти прекин во водоснабдувањето во дел од Гостивар и Бањица

Гостиварпред 2 недели

Вечен помен и слава! Девет години од смртта на хероите Горан и Ненад

Гостиварпред 3 недели

Напад на малолетник во угостителски објект во Гостивар

Претседателски избори 2024пред 4 недели

Резултати за Врапчиште со обработени 92% од избирачките места

Македонијапред 2 недели

9 мај – Ден на победата над фашизмот

Гостиварпред 4 недели

Фолклорот и традицијата во Гостивар како предвесници на празничната велигденска атмосфера

Претседателски избори 2024пред 4 недели

Резултати од ДИК за гласањето во Гостивар со обработени 69% од избирачките места

Претседателски избори 2024пред 4 недели

Првични резултати на ДИК: Гордана Силјановска Давкова 362.682 (40,08%), Стево Пендаровски 180.306 (19,93%)

Гостиварпред 2 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 2 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 6 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 6 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 9 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена