Поврзи се со нас

Референдум 2018

Реакција на општинскиот комитет на ВМРО ДПМНЕ во Гостивар

„Денес е направен обид за малтретирање и омаловажување на гласачи од избирачкиот список во Гостивар. Имено, неосновано се лишени од слобода и повикани на разговор во полициската станица во Гостивар, досега три лица. После телефонска пријава во СВР Тетово, две лица се приведени од пред штабот на ОК  на ВМРО-ДПМНЕ Гостивар, од кои за едното не ни имало пријава, туку само во моментот на приведувањето е најден во близина на автомобилот од првоприведениот. Двајцата беа чувани во П.С. Гостивар повеќе од 3 часа. Третиот се уште е таму, а имаме информации дека се работи за уште една пријавена. Ова што се прави е само заплашување и омаловажување“, изјави на прес конференција во општинскот штаб на партијата, пратеничката Дафина Стојаноска.

Стојановска рече дека за случајот биле известени ОБСЕ и ОДИХР, а најави и поднесување на пријави откако ќе ја утврдат фактичката состојба.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!