Поврзи се со нас

Спорт

Реал подготвен да му понуди на Милан 120 милиони евра за Леао

Објавено

на

Реал Мадрид е силно заинтересиран за потписот на напаѓачот на Милан, Рафаел Леао, објави „La Gazzetta dello Sport“.

Според италијанскиот спортски весник, мадридскиот клуб е подготвен да плати 120 милиони евра за 22-годишниот Португалец.

Се истакнува дека откако напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Килијан Мбапе го продолжи договорот со парискиот клуб, Леао стана главна трансфер цел на Реал Мадрид.

Договорот на напаѓачот со клубот од Милано е до 30 јуни 2024 година. Во сезоната 2021/22, тој постигна 14 гола и направи 12 асистенции во 42 натпревари за „Росонерите“ во сите натпреварувања.

Во исто време, Леао беше прогласен за најкорисен играч (МВП) на сезоната 2021/22 во Серија А.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 2 недели

Девизниот курс денес според приватните менувачници во Гостивар и НБРМ

Гостиварпред 4 недели

Продавале девојче за 50 до 200 евра, меѓу уапсените има и од Гостивар

Вестипред 3 недели

Планинско велосипедска тура „МТБ Маврово 2023“ – Во тек е пријавување

Гостиварпред 3 недели

Тамара од Гостивар ќе ја претставува Македонија на Јуниорскиот Евросонг!

Писмапред 2 недели

ПИСМА: Граѓани од Гостивар реагираат на небезбедно градилиште

Гостиварпред 2 недели

30 дена притвор за гостиварецот пријавен за сексуално вознемирување на малолетната внука

Гостиварпред 3 недели

Во Гостивар утре хит комедијата „Обвинителка“ со легендарната Лидија Вуќичевиќ

Гостиварпред 2 недели

ПИСМА: Стотина родители инсистираат на целодневна настава во ОУ „Гоце Делчев“ Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Група граѓани од Гостивар со поддршка за Реџеп Таип Ердоган

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена