fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Редици на „Блаце“ по укинувањето на ПЦР тестот

Објавено

на

Колони возила чекаат на граничниот премин „Блаце“, откако е укинат ПЦР тестот за преминување на границата во двата правци за државјаните на Македонија и Косово. Владата апелираше до граѓаните да не патуваат надвор од земјата доколку немаат неодложна потреба за тоа, но се чини тоа не допре до сите.

Од друга страна, влезот на македонски граѓани во Србија, Црна Гора и Босна и Херцеговина не е дозволен без приложување негативен ПЦР тест, не е постар од 48 часа. Државјаните на овие земји во Македонија моментално може да влезат без ПЦР тест. Владата и здравствените власти, најавија дека согласно новонастанатата епидемилошка состојба во регионот, во деновите кои следат ќе ја ревидираат оваа одлука, која дозволува влез без тестирање.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 4 недели

Какво време не‘ очекува оваа работна недела?

Гостиварпред 4 недели

Од полноќ нови цени на горивата

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!