fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Регион на Гостивар денес со повеќе оздравени од новозаразени со коронавирус

Објавено

на

Во последните 24 часа се направени 3.616 тестирања, а регистрирани се 908 нови случаи на КОВИД-19 во:

-Скопје 367
-Битола 71
-Куманово 64
-Прилеп 49
-Штип 40
-Велес и Охрид по 39
-Тетово 38
-Струмица 24
-Гостивар 21
-Кочани 18
-Кавадарци 16
-Гевгелија 14
-Свети Николе и Виница по 11
-Крива Паланка и Дебар по 10
-Неготино 9
-Струга 8
-Берово, Пробиштип, Валандово и Богданци по 4
-Ресен и Делчево по 3
-Радовиш, Крушево и Кратово по 2
-Демир Хисар и Македонски Брод по 1

Пријавени се вкупно 31 починати лица: 11 од Скопје (89г, 84г, 76г, 75г, 72г,72г, 70г, 68г, 62г, 51г, 48г), по 4 од Прилеп (87г, 83г, 82г, 68г) и Кичево (81г, 70г, 60г, 59г), 3 од Битола (68г,62г, 61г ), по 2 од Тетово (80г и 60г) и Охрид (84г и 80г), по 1 починат од Велес (82г), Кавадарци (82г), Струга (76 г), Свети Николе (88 г) и Македонски Брод (73г).

Регистрирани се 732 оздравени пациенти од:
-Скопје 339
-Куманово и Прилеп по 56
-Битола 43
-Велес 37
-Тетово 35
-Гостивар 29
-Штип 25
-Кочани и Кичево по 16
-Берово 15
-Гевгелија 14
-Ресен, Радовиш и Пробиштип по 7
-Виница 6
-Струмица и Свети Николе по 5
-Крива Паланка 4
-Валандово 3
-Делчево 2
-Крушево, Богданци, Демир Хисар, Македонски Брод и Дојран по 1

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!