fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Регистриран земјотрес попладнево со епицентар близу Гостивар

Објавено

на

Земјотрес со магнитуда од 3,2 степени според Рихтер е регистриран попладнево околу 15 часот и 5 минути, со епицентар во гостиварскиот регион.

Според првичните податоци, од Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар епицентарот бил 20 километри југозападно од Гостивар, на длабочина од 2 километри.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!