Поврзи се со нас

Гостивар

Регулаторна ги објави новите цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика ја објави одлуката за новите цени на горивата, коишто започнуваат да важат од полноќ.

Значителни промени нема во однос на минатонеделните цени нема. Промена, односно поскапување од половина денар има кај Еуросупер БС-95 кој наместо по 66,50 ден/лит, ќе чини 67,00 ден/лит и Еуросупер БС-98 кој после полноќ ќе се продава по цена од 69,00 ден/лит.

Цените на Еуродизелот Д-Е V и Екстра лесното масло за домаќинство остануваат исти, по 62,00 ден/лит, односно 50,50 ден/лит.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно