Поврзи се со нас

Гостивар

Реконструкција на железичкиот премин кон Чајле во Гостивар

Објавено

на

Општина Гостивар информира дека во соработка со ЈП „Македонски железници“ го реконструира преминот кон Чајле преку постојната железничка пруга.

„Се поставуваат специјални плочки за железнички премини и се отстрануваат двете линии кои не се во функција на преминот кон Чајле. Ќе следи асфалтирање, за да се олесни движењето на возилата и на пешаците. Им благодариме на ЈП „Македонски железници“, на жителите и засегнатите страни за разбирањето во текот на работите.“, соопштија од локалната самоуправа.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 4 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 6 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 7 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 8 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 8 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 11 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 11 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 12 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Огласи за работа:

Advertisement

сите дневни вести на Телеграм:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена