Поврзи се со нас

Гостивар

Реконструкција на железичкиот премин кон Чајле во Гостивар

Објавено

на

Општина Гостивар информира дека во соработка со ЈП „Македонски железници“ го реконструира преминот кон Чајле преку постојната железничка пруга.

„Се поставуваат специјални плочки за железнички премини и се отстрануваат двете линии кои не се во функција на преминот кон Чајле. Ќе следи асфалтирање, за да се олесни движењето на возилата и на пешаците. Им благодариме на ЈП „Македонски железници“, на жителите и засегнатите страни за разбирањето во текот на работите.“, соопштија од локалната самоуправа.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Втора победа за Јулијана Златаноска на Вешта жена во Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 7 дена

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 2 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена