fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Рекордни 364 нови случаи на ковид во Македонија, во регион на Гостивар 4 новозаразени и 1 починат

Објавено

на

Во последните 24 часа се направени 2140 тестирања, а регистрирани се 364 нови случаи на ковид-19 во:
-Скопје 184
-Куманово 13
-Дебар 1
-Штип 13
-Прилеп 12
-Тетово 19
-Струга 6
-Велес 4
-Битола 10
-Охрид 4
-Кавадарци 5
-Гостивар 4
-Гевгелија 5
-Струмица 21
-Крива Паланка 5
-Радовиш 11
-Кочани 17
-Пробиштип 2
-Македонски Брод 1
-Берово 3
-Валандово 3
-Виница 2
-Делчево 4
-Свети Николе 11
-Кичево 3
-Неготино 1
Починати се 3 лица, од Охрид (73г.), Гостивар (62г.) и Радовиш (72г.).
Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 106 оздравени пациенти од:
-Скопје 35
-Куманово 12
-Дебар 2
-Штип 3
-Прилеп 16
-Тетово 6
-Струга 3
-Велес 4
-Битола 4
-Охрид 4
-Кавадарци 1
-Гостивар 1
-Гевгелија 1
-Струмица 4
-Крива Паланка 3
-Пробиштип 1
-Македонски Брод 2
-Свети Николе 2
-Кичево 1
-Ресен 1
Досега во земјата се направени вкупно 201512 тестирања на Ковид -19. Нема тестирања во рамките на скринингот.
Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 19777, бројката на оздравени пациенти е 15855, на починати е 775, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3147.

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!