fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Рекордни 243 нови случаи на ковид во Македонија, во регион на Гостивар потврдени 5

Објавено

на

Во дневниот извештај што го објави Институтот за јавно здравје за состојбата со ковид во изминатото деноноќие, се бележат 243 новозаразени со вирусот од направени 1.831 тест.

Речиси и да нема регион во кој не се регистрирани нови случаи. Најмногу 98 има во Скопје, 21 во Струмица, 12 во Прилеп, по 11 во Куманово и Кочани итн. Гостиварскиот регион е со 5 новозаразени и 6 оздравени пациенти, со што вкупно активно болни моментално има 82.

Како оздравени на државно ниво се евидентирани 100 лица, додека четворица починале.

Целиот изветашј на ИЈЗ може да го погледнете на следниот ЛИНК.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 6 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!