Поврзи се со нас

Гостивар

„Рено Mеган“ во движење се запалил кај гостиварска патарина, повредени две лица

Објавено

на

Вчера (27 март) околу 19 часот во СВР Тетово пријавено е дека на автопатот Тетово-Гостивар, во непосредна близина на наплатната станица Гостивар, во движење настанал пожар во патничко моторно возило „рено меган“ со битолски регистарски ознаки, управувано од 34-годишниот гостиварец Н.Ј., а во кое се превезувал и неговиот брат Б.Ј.(29). Двете лица се здобиле со телесни повреди констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“.

Со интервенција на гостиварската Територијална противпожарна единица, пожарот бил локализиран. Увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Македонијапред 5 часа

Битиќи: Леб ќе има по пристојни цени, можно е активирање на стоковните резерви

Мевмед Џафери, Маврово и Ростуше, ВМРО-ДПМНЕ, mevmed
Локални избори 2022пред 8 часа

Интервју со Мевмед Џафери, кандидат за градоначалник на Маврово и Ростуше од ВМРО ДПМНЕ

Медат Куртовски, Маврово и Ростуше, СДСМ
Локални избори 2022пред 8 часа

Интервју со Медат Куртовски, кандидат за градоначалник на Маврово и Ростуше од СДСМ

Македонијапред 10 часа

Утре и задутре трудниците и постарите да се ослободат од работа

Вестипред 12 часа

КФОР го зголеми присуството и патролирањето на косовско-српската граница

Гостиварпред 12 часа

Црковните старопечатени книги од Лазарополе подарени на Бигорски

Гостиварпред 13 часа

Немаат гајле, седнуваат зад волан без возачка – Над 410 казни во Гостивар за седум месеци

Македонијапред 14 часа

Спасовски: Од 1 јануари државјанство во електронска форма и барање за пасош и лична карта по електронски пат

Гостиварпред 15 часа

Нарушен јавен ред и мир ноќеска пред локал во Гостивар

Локални избори 2022пред 16 часа

Интервјуа со кандидатите за градоначалник на Маврово и Ростуше на Gostivarpress.mk

Гостиварпред 16 часа

Таравари: За излез од неизлезот – Техничка влада!

Македонијапред 17 часа

Авто-плинот од денес со нова намалена цена

Занимливостипред 17 часа

Мозокот зад возењето велосипед

Што, како, каде?!пред 6 дена

Неверојатни цени само за Вас! – Нов Ултра леток на Ултра Маркети

Што, како, каде?!пред 2 недели

Нова акција со СУПЕР НИСКИ ЦЕНИ во Монтенегро Маркети

Гостиварпред 2 недели

Од денес до недела Галичник филм фестивал

Македонијапред 1 недела

Во автобус кој се обраќал на линија Пореч-Гостивар запленето злато вредно над 600 илјади евра

Гостиварпред 1 недела

Гостивар: Лажно се претставувале како службени лица, со намера да и наштетат на верската заедница

Локални избори 2022пред 2 недели

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ со порака до жителите на Маврово и Ростуше: На нашата општина му треба будење и домаќинско работење

Вестипред 2 недели

Путин: Европа треба да и се заблагодари на Турција

Гостиварпред 2 недели

Седум повредени лица во сообраќајка на автопатот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Викенд временска прогноза

Вестипред 1 недела

Загина возач на магистралниот пат Кичево – Гостивар

Вестипред 2 недели

Инфлацијата во Турција достигна речиси 80%

Гостиварпред 1 недела

Во Требиште нарушен јавниот ред и мир со физички напад врз две лица

Гостиварпред 2 недели

Приведени тројца гостиварци заради физички напад

Гостиварпред 3 дена

Завршен настан од Летната школа во Гостивар – Среќни деца, задоволни ментори

Гостиварпред 2 недели

Свеченост по повод празникот Илинден во Гостивар

Гостиварпред 1 месец

Во Галичник ечеа македонски песни во чест на 1 век од раѓањето на Сариевски (Галерија)

Гостиварпред 1 месец

Отворен нов маркет на МОНТЕНЕГРО во Гостивар! Голема акција на дел од понудата

Гостиварпред 2 месеци

Пазар Гостивар: Поевтинети зеленчукот и овошјето, понудата богата и примамлива

Гостиварпред 3 месеци

Весели, разиграни дечиња на приредбата „Збогум градинке“ во Гостивар

Спортпред 3 месеци

Леуново достоен домаќин на првата теренска трка со пречки: Адреналин, забава, невреме, натпреварувачки дух!

Спортпред 3 месеци

МЗТ Скопје без проблеми во празната Младост против Гостивар 72-85

Спортпред 3 месеци

Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

Вестипред 3 месеци

Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

Спортпред 3 месеци

КК Гостивар го „стопи“ и Еуроникел 78-70

Гостиварпред 3 месеци

Концерт на гимназијата во Гостивар за успех на матурантите и добредојде на полуматурантите

Гостиварпред 4 месеци

Велигден 2022 во Гостивар: Сплотени со радост во срцата, Христос Воскресе-Навистина Воскресе!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Gostivari

“Renault Megane” në lëvizje ka marrë flakë në afërsi të taksë pagesës së Gostivarit, të lënduar dy persona

Објавено

на

Dje (27 mars) rreth orës 19 në SPB Tetovë është raportuar se në magjistralen Tetovë-Gostivar, në afërsi të stacionit të pagesave Gostivar, në lëvizje ka shpërthyer zjarri në automjetin “Renault Megane” me targa të Manastirit,  i drejtuar nga 34-vjeçari N.J. nga Gostivari, e në të cilin ka udhëtuar edhe vëllai i tij B.J. (29). Të dy personat kanë marrë lëndime trupore të konstatuara në Spitalin e Përgjithshëm të Gostivarit “Ferid Murad”.

Me ndërhyrjen e Njësisë Territoriale të Zjarrfikjes së Gostivarit, zjarri është lokalizuar. Kontrollin e ka kryer ekipi i DPB-së Gostivar.

Популарно изминативе 100 дена