fbpx
Поврзи се со нас

Здравје и убавина

Решете се од тегобите – Пред спиење ставете ги овие состојки под јазик

Објавено

на

Секоја вечер пред спиење, ставете го ова под јазикот и ќе ја видите магијата.

Ставете ги под јазик, овие две состојки, ќе се разбудите препородени. Ослободете се од депресијата, крвниот притисок и апетитот.

Се работи за микс на мед и розова хималајска сол, кои пред спиење се ставаат под јазик. Оваа сол е навистина посебна. Таа му помага на телото да биде алкално и поуспешно да се бори против разни болести.

Исто така, помага во регулирањето на серотоните, кои се многу важно за борба против депресија. Серотинот е невротрансмитерска хемикалија, која ги регулира мускулните контракции, ја регулира телесната температура, апетитот и болката, а управува и со нашето однесување, крвен притисок и дишењето.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 7 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 4 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!