fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Резултати од гласањето во општина Гостивар

Објавено

на

Преброени се гласовите од сите 121 избирачко место во општина Гостивар. Според резултатите кои ги објави Државната изборна комисија, гостиварци во првиот круг на Претседателските избори гласале вака:

Блерим Река – 8.928 /43,46%
Гордана Сиљановска Давкова – 4.368 /21,26%
Стево Пендаровски – 6.708 /32,65%

Евидентирани се 539 неважечки ливчиња, а излезноста изнесува 25,8%.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!