Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 21/04/2019 | 22:23

Резултати од гласањето во општина Гостивар

Преброени се гласовите од сите 121 избирачко место во општина Гостивар. Според резултатите кои ги објави Државната изборна комисија, гостиварци во првиот круг на Претседателските избори гласале вака:

Блерим Река – 8.928 /43,46%
Гордана Сиљановска Давкова – 4.368 /21,26%
Стево Пендаровски – 6.708 /32,65%

Евидентирани се 539 неважечки ливчиња, а излезноста изнесува 25,8%.

Напишете коментар