fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Резултати од гласањето во општина Маврово и Ростуше

Објавено

на

Според податоците од Државната изборна комисија, во општина Маврово и Ростуше излезноста на гласачи во првиот круг на Претседателските избори е 26,65%. Преброени се гласовите од сите 39 избирачки места во оваа општина и резултатот е следен:

Блерим Река – 193 /7,32%
Гордана Сиљановска Давкова – 841/31,92%
Стево Пендаровски – 1.513 /57,42%

Неважечки ливчиња има 88.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!