Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 21/04/2019 | 23:11

Резултати од гласањето во општина Маврово и Ростуше

Според податоците од Државната изборна комисија, во општина Маврово и Ростуше излезноста на гласачи во првиот круг на Претседателските избори е 26,65%. Преброени се гласовите од сите 39 избирачки места во оваа општина и резултатот е следен:

Блерим Река – 193 /7,32%
Гордана Сиљановска Давкова – 841/31,92%
Стево Пендаровски – 1.513 /57,42%

Неважечки ливчиња има 88.

Напишете коментар