fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Резултати од гласањето во општина Врапчиште

Објавено

на

Според податоците од Државната изборна комисија, во општина Врапчиште излезноста на гласачи во првиот круг на Претседателските избори е 19,3%. Преброени се гласовите од сите 39 избирачки места во оваа општина и резултатот е следен:

Блерим Река – 2.598 /52,51%
Гордана Сиљановска Давкова – 325 /6,57%
Стево Пендаровски – 1.927 /38,95%

Неважечки ливчиња има 98.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!