Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Резултати од гласањето во општина Врапчиште

Според податоците од Државната изборна комисија, во општина Врапчиште излезноста на гласачи во првиот круг на Претседателските избори е 19,3%. Преброени се гласовите од сите 39 избирачки места во оваа општина и резултатот е следен:

Блерим Река – 2.598 /52,51%
Гордана Сиљановска Давкова – 325 /6,57%
Стево Пендаровски – 1.927 /38,95%

Неважечки ливчиња има 98.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!