Поврзи се со нас

Вести

Рибари уловиле ајкула кај Валона, Албанија

Ајкула долга 1,5 метри, вчера завршила во рибарска мрежа на рибари, во близина на албанскиот град Валона, во областа Радиме.

Како што пишува gazetaexpress се работи за мала ајкула, за која рибарите кажале дека ретко се наоѓа во водите на Јонското море, но нејзината појава ја поврзале со климатските промени.

Во Валонскиот залив, ајкула беше уловена и во март годинава.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!