Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 14/08/2019 | 11:36

Рибари уловиле ајкула кај Валона, Албанија

Ајкула долга 1,5 метри, вчера завршила во рибарска мрежа на рибари, во близина на албанскиот град Валона, во областа Радиме.

Како што пишува gazetaexpress се работи за мала ајкула, за која рибарите кажале дека ретко се наоѓа во водите на Јонското море, но нејзината појава ја поврзале со климатските промени.

Во Валонскиот залив, ајкула беше уловена и во март годинава.

Напишете коментар