Поврзи се со нас

Вести

Рипна цената на дизел горивото

Објавено

на

Регулаторната комисија за енергетика вчера донесе одлука со која се зголемува цената на ЕУРОДИЗЕЛ за 2 денари. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, како и на Екстра лесното масло за домаќинство и на Мазутот не се менуваат.

Согласно новата одлука, од денес ЕУРОДИЗЕЛ се продава за 84,50 ден/литар. ЕУРОСУПЕР БС – 95 и натаму се продава по 81,50 денари/литар, ЕУРОСУПЕР БС – 98 по 83,50 денари/литар, маслото за горење Екстра лесно 1 по 82,50 денари/литар, а мазутот М-по 51,599 денари/килограм.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Është rritur çmimi i karburantit dizel

Објавено

на

Komisioni Rregullativ i Energjisë dje ka marrë vendim me të cilin EURODIZEL-i rritet për 2 denarë. Çmimet me pakicë të benzinës EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER BS-98, si dhe vajit ekstra të lehtë për amvisëri dhe karburantit nuk ndryshojnë.

Sipas vendimit të ri, EURODIZEL-i nga sot shitet për 84,50 denarë/litër. EUROSUPER BS – 95 ende shitet për 81,50 denarë/litër, EUROSUPER BS – 98 për 83,50 den/litër, Vaji ekstra i lehtë për djegie 1 për 82,50 den/litër, si dhe mazuti M-51,599 den/litër.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена