Поврзи се со нас

Вести

Рипна цената на дизел горивото

Објавено

на

Регулаторната комисија за енергетика вчера донесе одлука со која се зголемува цената на ЕУРОДИЗЕЛ за 2 денари. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, како и на Екстра лесното масло за домаќинство и на Мазутот не се менуваат.

Согласно новата одлука, од денес ЕУРОДИЗЕЛ се продава за 84,50 ден/литар. ЕУРОСУПЕР БС – 95 и натаму се продава по 81,50 денари/литар, ЕУРОСУПЕР БС – 98 по 83,50 денари/литар, маслото за горење Екстра лесно 1 по 82,50 денари/литар, а мазутот М-по 51,599 денари/килограм.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Македонијапред 4 недели

Денес е Прочка – Проштевајте и побарајте прошка од оној на кој сте му згрешиле

ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024пред 3 недели

Потврдени листите на СДСМ, гостиварката Ема Нешковска трета во ИЕ 6

Гостиварпред 1 недела

Несреќа на патот Гостивар – Стража, сообраќајот во прекин

Гостиварпред 2 недели

Над 530.000 денари украдени од картичка на гостиварец

Гостиварпред 3 недели

Физички напади во рибинк и на улица во Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 3 недели

Пријавен физички напад во Фазанерија

Гостиварпред 2 недели

Акција за уредување околу спомен-плочата на загинатите градители на ХЕС Маврово во Торбешки мост

Гостиварпред 4 недели

Гостиварецот Владо Глигоровски со „Аманет ви оставам“ настапи на јубилејниот „Гоце Фест“

Гостиварпред 3 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 7 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Është rritur çmimi i karburantit dizel

Објавено

на

Komisioni Rregullativ i Energjisë dje ka marrë vendim me të cilin EURODIZEL-i rritet për 2 denarë. Çmimet me pakicë të benzinës EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER BS-98, si dhe vajit ekstra të lehtë për amvisëri dhe karburantit nuk ndryshojnë.

Sipas vendimit të ri, EURODIZEL-i nga sot shitet për 84,50 denarë/litër. EUROSUPER BS – 95 ende shitet për 81,50 denarë/litër, EUROSUPER BS – 98 për 83,50 den/litër, Vaji ekstra i lehtë për djegie 1 për 82,50 den/litër, si dhe mazuti M-51,599 den/litër.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена