Поврзи се со нас

Вести Гостивар

РК Вардар е најголемиот македонски освојувач на сите времиња

Македонскиот ракометен шампион ја покори Европа. Во финалето ракометарите на скопски Вардар, ја совладаа екипата на Веспрем со резултат 27:24.

„Црвено-црните“ стигнаа на фајнал форот како класични аутсајдери, бомбардирани со приказните за заминувањето на Сергеј Самсоненко од клубот и неисплатени плати, а се враќаат како најдобар тим на стариот континент. И тоа по вторпат за три години.

Вардарци секоја чест!

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!