Поврзи се со нас

Вести

Русија испрати тимови за спасување да помогнат во Турција и Сирија

Објавено

на

Рускиот претседател Владимир Путин телефонски разговарал со претседателите на Турција и Сирија, по разорниот земјотрес што ги погоди овие две земји. Тој денеска упати сочувство до своите колеги, претседателите Реџеп Таип Ердоган и Башар ал Асад.

Рускиот лидер потврди дека официјална Москва е подготвена да ја обезбеди сета потребна помош и на Анкара и на Дамаск, пренесува агенцијата ТАСС.

Министерот за вонредни ситуации на Руската Федерација Александар Куренков изјави дека тимовите за пребарување и спасување од 100 членови се подготвени да заминат за Турција со два транспортни авиони ИЛ-76.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 4 недели

Втора победа за Јулијана Златаноска на Вешта жена во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 4 недели

„Вешта жена 2023“ во Гостивар во знакот на љубовта!

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 6 дена

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Отворени огласи за вработување

- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена