Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

  • Дата: 06/12/2018

Саботата законски неработна за сите граѓани

Министерството за труд и социјална политика соопшти дека согласно со Законот за празниците, 8 декември 2018 година (сабота), ,,Св. Климент Охридски”, е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.

Истовремено, Mинистерството за труд и социјална политика на сите граѓани на Република Македонија им го честиташе празникот “Св.Климент Охридски”.

 

 

Оставете коментар

Вашата Емаил адреса нема да биде објавена.Задолжителните полиња се означени *

*