fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Само 1 нов корона позитивен во Гостивар, оздравени има 21

Објавено

на

Во последните 24 часа се направени 1384 тестирања, а регистрирани се 99 нови случаи на ковид-19, соопшти Министерството за здравство. По региони во:

-Скопје 33
-Куманово 7
-Штип 5
-Прилеп 6
-Тетово 4
-Струга 2
-Велес 2
-Битола 6
-Охрид 14
-Гостивар 1
-Гевгелија 1
-Струмица 1
-Крива Паланка 1
-Кочани 6
-Македонски Брод 3
-Виница 1
-Делчево 6

Починати се 8 лица, два пациенти од Тетово (60 г. и 71 г.), од Делчево (78 г.), Струга (63 г.), Скопје (59 г.), од Дебар (52 г.) и два пациенти од Охрид (70 г. и 94 г).

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 214 оздравени пациенти од:

-Скопје 48
-Куманово 25
-Штип 11
-Прилеп 9
-Тетово 23
-Струга 8
-Битола 4
-Охрид 2
-Кавадарци 22
-Гостивар 21
-Гевгелија 4
-Крива Паланка 1
-Радовиш 1
-Кочани 2
-Пехчево 2
-Берово 6
-Валандово 1
-Виница 2
-Делчево 4
-Кратово 2
-Свети Николе 10
-Кичево 3
-Неготино 3

Досега во земјата се направени вкупно 159.387 тестирања на ковид -19. Нема тестирања во рамките на скринингот.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 15226, бројката на оздравени пациенти е 12700, на починати е 631, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 1895.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Гостиварпред 4 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!