fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Самоизолацијата задолжителна од самото закажување за корона тест

Објавено

на

На вчерашната седница на Владата покрај воведувањето нови мерки за заштита од Ковид-19, се донсе Закон кој се однесува на самоизолацијата.

„Законот ja регулира и самоизолацијата, односно таа е задолжителна при тестирање за коронавирус КОВИД-19 од закажување на тестот или самото тестирање до добивање на резултатот, а самоизолацијата продолжува доколку резултатот е позитивен“, се вели во соопштението на владината прес служба.

За прекршителите на членот од Законот кој ја регулира самоизолација предвидена е казна од 50 евра.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!