Поврзи се со нас

Вести

Сања Адамовска повикана во репрезентацијата за престојните квалификации за ЕП 2019

Објавено

на

Вкупно 24 кошаркарки има на поширокиот список што го објави селекторот на женската репрезентација Марјан Лазовски за стартот на квалификациите за Европското првенство во 2019 година. Меѓу кои се најде и гостиварката Сања Адамовска која настапува за Бадел 1862 од Скопје.

Прв противник е Италија која гостува во земјава на 11 ноември, а пет дена порано Лазовски ќе ги почне подготовките. Како никогаш порано, женската репрезентација има дури 14 интернационалки.

СПИСОК НА КОШАРКАРКИ
Јелена Антиќ – Висла Кенпак (Полска)
Криси Гивенс – Авенида (Шпанија)
Ивана Кметовска – Замарат (Шпанија)
Анџелика Митрашиновиќ – Будуќност (Црна Гора)
Ана Тантуровска – Волос (Грција)
Нена Трајчевска – Бор (Србија)
Ивона Пејковска – Пожега (Хрватска)
Софија Лазареска – Бадел 1862 (Македонија)
Александра Стојановска – Бадел 1862 (Македонија)
Едина Муса – Вардар (Македонија)
Кристина Јаневска - Вардар (Македонија)
Цветанка Димова – Бадел 1862 (Македонија)
Сања Адамовска – Бадел 1862 (Македонија)
Анамарија Шеќероска – Струга 2009 (Македонија)
Јована Петрушевска – Вардар (Македонија)
Драгана Петковска – Њубери Колеџ (САД)
Ива Крстевска – Њуман Колеџ (САД)
Снежана Серафимоска – Струга 2009 (Македонија)
Габриела Модева – Струга 2009 (Македонија)
Тијана Митрева – Мерцедес Алгеро (Италија)
Илина Селцова – Ратгербер (Унгарија)
Матеа Николиќ – Стела Азура (Италија)
Ивона Кожобашиовска – Сицилија (Италија)
Сара Анастасиеска – Калифорнија Колеџ (САД)

Извор: Basketball.mk

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Притвор за 30 годишник од Гостивар, снимал сексуални односи со девојче и видеата ги чувал во телефон за да ги споделува

Гостиварпред 2 недели

Несреќа во Гостивар: Со „бмв“ удрил во пешак, па во ограда и куќа

Гостиварпред 1 недела

Храбра во борбата со рак, Рената од Гостивар споделува за голготата, болката, сомнежите, надежта…

Гостиварпред 3 недели

Нарушен јавен ред и мир во болницата во Гостивар, приведен е маж

Гостиварпред 4 недели

Утрово уапсен гостиварец за обљуба врз девојче

Гостиварпред 3 недели

„МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ на Gostivarpress.mk со Велко Бобароски, претседател на Здружение на дијабетичари во Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Во Гостивар отворена работилница за бесплатна поправка на стари предмети-Помалку отпад, развој на занаетчиството

Гостиварпред 3 недели

Убиени се мечка и две мали мечиња во Жировница

Гостиварпред 2 недели

Маврови Анови: Со црева краделе гориво од службени возила

Гостиварпред 2 недели

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 3 недели

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 2 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 2 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 2 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 2 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 2 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 3 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Гостиварпред 3 месеци

Јунски пазарен ден во Гостивар со полни тезги, еве ги цените

Огласи за вработување:

АНКЕТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена