Поврзи се со нас

Вести Гостивар

СДСМ Гостивар: “Зборот важи” најавуваме работно лето

Објавено

на

  Општинската организација на СДСМ – Гостивар, преку соопштение се обрати до јавноста, најавувајќи ги активностите и плановите за летото. Под мотото: “ Зборот важи” ОО на СДСМ-Гостивар како и сите останати во земјава најавува интензивирање на активностите на терен, меѓу членството, симпатизерите и општо меѓу граѓаните.

  „Преку прес конференции, изјави за медиумите и соопштенија ќе ја запознаваме јавноста со нашите активности во сите сфери од секојдневното живеење.Свесни сме дека само така и на тој начин, а преку директна комуникација може да се дојде до вистинските прашања, состојби на терен, одговори и решенија на проблемите кои го мачат обичниот човек“, стои во воведот на соопштението.

  Остатокот од соопштението на ОО СДСМ Гостивар, ви го пренесуваме во целост:

  „Почитувани,

  За нас од СДСМ зборот навистина ВАЖИ!

  ОО на СДСМ Гостивар го заврши изборниот циклус во сопствените редови. Новото раководство, нашите нови тимови заедно со раководителите поставени во општината од повеќе области во периодов што престои ќе бидат заедно со вас.

  Да потсетиме: Се обврзавме пред граѓаните за примени и нов начин и модел на делување, но и на забрзување на напредокот на општеството. Резултатите се гледаат, но има и напластени проблеми кои само со многу труд и ангажман на пошироката заедница полесно би се надминале.

  Ќе започнеме и со теренски активности и средби со граѓаните во маалата, во селата, во урбаните заедници. За нас, зборот важи.

  Тимови на СДСМ, придружувани од партиски носители на функции, советници, пратеници, директори ќе се сретнат со граѓаните. Свесни сме дека постојат нерешени прашања кои бараат одговор.

  На маалските и урбани средби со граѓаните ќе разговараме за нивните потреби, за отворените прашања, за работата на локалната самоуправа и градоначалниците, за работата на централната власт и на институциите, но и за начинот на решавање на проблемите. Да се види што е добро сработено во изминатите 2 години и што треба да се поправи.

  Ги покануваме граѓаните да се приклучат, да бидат гласни, тука сме да го слушнеме нивниот глас и да делуваме и да ги решаваме нивните проблеми. За се она што е значајно за граѓаните, целата структура на СДСМ се става во функција на нивно успешно решавање.

  Заедно со граѓаните ги доведовме промените, зедно победивме, заедно со граѓаните продолжуваме да го забрзаме напредокот, за подобар живот на сите наши граѓани низ целата земја“. 

  Остави коментар

  Leave a Reply

  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  Огласи за вработување:

  Advertisement
  Advertisement
  Гостиварпред 57 минути

  За една недела во Гостивар 156 новозаразени со корона

  Македонијапред 3 часа

  Влез во Бугарија од четврток со задолжителен негативен ПЦР

  Вестипред 3 часа

  Православен празник Водокрст (Водопост)

  Македонијапред 13 часа

  Официјално: Второто полугодие ќе почне од 1 февруари

  Македонијапред 14 часа

  Да се одложи почетокот на второ полугодие-предлог на Кризниот штаб

  Македонијапред 17 часа

  Состанок на Главниот кризен штаб за почетокот на второто полугодие

  Гостиварпред 19 часа

  Гостивар со 6 нови + на корона и пријавен смртен случај

  Македонијапред 21 час

  Ковачевски со новата Влада на прием кај Пендаровски

  Гостиварпред 21 час

  Акција во Гостивар и Тетово: До 400 евра казни за пијани возачи

  Гостиварпред 22 часа

  Општина Гостивар објави оглас за финансирање на проекти

  Македонијапред 23 часа

  Ново поскапување на горивата

  Македонијапред 1 ден

  Четврта сезона на проектот „Ги запознаваме ретките болести“

  Гостиварпред 1 ден

  Во Бигорски почнува Богојавленското празнување, крстот на Водици ќе се положи во Радика

  Македонијапред 6 дена

  Дали ќе се продолжи зимскиот распуст и по кој модел ќе почне второ полугодие?

  Македонијапред 1 недела

  Горивата од полноќ со поскапени цени

  Македонијапред 1 недела

  Силен земјотрес во Грција почувствуван во Македонија

  Гостиварпред 2 недели

  Бадникова поворка 2022, Гостивар ја продолжи традицијата за Бадник

  Што, како, каде?!пред 2 недели

  Кафе бар BABY BLUE во Гостивар блеснува во нов сјај – отворање утре!

  Вестипред 5 дена

  Вечерва е Православна Нова година (Стара Нова), утре се празнува Василица

  Гостиварпред 1 недела

  Да нема дупло плаќање на гробиштата во Гостивар, предлог на советникот Адеми

  Гостиварпред 2 недели

  ФОТО ВЕСТ: Гостивар, Бадник 2022 година

  Што, како, каде?!пред 1 недела

  Нова неделна акција на Монтенегро Маркети

  Македонијапред 7 дена

  Објавен огласот за помош за сметките за струја на лицата со ниски примања

  Гостиварпред 2 недели

  Физичка пресметка на ски-терените на Бистра, две лица потешко повредени

  Гостиварпред 2 недели

  „Метафора на слободата“ на Реџепи – инспирација Кејот во Гостивар да стане уметничко катче

  Гостиварпред 1 недела

  Инспекции за сертификати и протоколи низ локали во Гостивар и Тетово

  Гостиварпред 2 недели

  Бадникова поворка 2022, Гостивар ја продолжи традицијата за Бадник

  Македонијапред 1 месец

  Убавините на пештерата Шаркова Дупка во Маврово (Фото)

  Локални избори 2021пред 3 месеци

  Униите на жени на ВМРО-ДПМНЕ и АА во Гостивар заедно на марш „Напред розово!“

  Спортпред 5 месеци

  КК Гостивар започна со подготовките за новата сезона

  Спортпред 7 месеци

  ФОТО ВЕСТ: Македонија тргна за Букурешт на EURO 2020

  Гостиварпред 8 месеци

  Етно вешта жена во гостиварско Зубовце – старински специјалитети, чист воздух и дружење

  Гостиварпред 8 месеци

  Повторно протест во Гостивар: Хартиените учебници да останат основно средство за учење!

  Гостиварпред 8 месеци

  Протест во Гостивар: „Нема да дозволиме експерименти врз нашите деца“

  Гостиварпред 9 месеци

  Паркот во Гостивар ќе добие нов лик и социјално инклузивен дел (фото)

  Гостиварпред 11 месеци

  На поларно време и снег Гостивар маршираше во чест на жртвите во автобуската несреќа

  Гостиварпред 12 месеци

  Како се прославуваше Водици во Гостивар од 2016 до 2020 година (галерија)

  Спортпред 1 година

  На Градскиот стадион во Гостивар: ФК Гостивар – ФК Вардар Форино 1:0 (фото)

  Спортпред 1 година

  На Градскиот стадион во Гостивар: Вардар Форино – Вардар Скопје (8:9)

  Advertisement

  Популарно изминативе 100 дена