Поврзи се со нас

Гостивар

Се нафрлил врз сопругата, се обидел да го нападне и синот, завршил во ПС Гостивар

Објавено

на

СВР Тетово информира дека вчеравечер (23 јануари) околу 23 часот и 40 минути, полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 74-годишниот Д.М. од гостиварско село, кој претходно бил пријавен дека физички ја нападнал неговата 72-годишна сопруга, а со тврд предмет се обидел да го нападне и неговиот 48-годишен син.

Тој е задржан во Полициската станица Гостивар за целосно расчистување и документирање на случајот, по што ќе му биде изготвен соодветен поднесок, извести полицијата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Следете нè и на Facebook

Гостиварпред 8 минути

Гостивар-Поднесени две кривични врзани со семејно насилство

Гостиварпред 4 часа

Панихида за македонскиот визионер Гоце Делчев во Бигорски

Македонијапред 6 часа

На ГП Деве Баир приведени бугарски државјани, се обиделе да нападнат полицаец

Спортпред 6 часа

КК Гостивар денеска на гости кај ТФТ Скопје

Македонијапред 7 часа

Слаби снежни врнежи во Маврово, Попова Шапка, Крива Паланка

Македонијапред 9 часа

ЗНМ: Го осудуваме селективниот пристап на Владата за акредитација на медиуми

Вестипред 9 часа

Ги запознаваме ретките болести: Тарнеров Синдром/Turner Syndrome

Македонијапред 10 часа

42% од граѓаните би се иселиле од земјава

Македонијапред 11 часа

Се одбележува 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев

Вестипред 23 часа

Bo Кина успешно клонирани три „суперкрави“

Македонијапред 24 часа

Од приходите од игрите на среќа ќе се финансираат активности против семејно насилство, на инвалидски организации и Црвениот крст

Гостиварпред 1 ден

Пријавен физички напад во Градец поради долгови

Македонијапред 1 ден

Данок на солидарност-Се очекува да се соберат 80 милиони евра

Занимливостипред 2 недели

Речениците на Толстој ја откриваат тајната на среќен живот: Најголемите вистини се наједноставни

Македонијапред 1 недела

Србите го слават Свети Сава – Национален празник на српската заедница во земјава

Гостиварпред 6 дена

Затруени кучиња ноќеска во Гостивар

Гостиварпред 5 дена

Од петок се отвора сезоната за спортски риболов на Мавровско езеро и Радика

Гостиварпред 2 недели

Државјанки на Украина и Албанија приведени во локал крај патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Загрижувачки состојби! Во Гостивар 130 разводи минатата година

Гостиварпред 2 недели

Маж во ПС Гостивар ја пријавил сопругата за исчезната

Гостиварпред 5 дена

На проституција во Гостивар се оддаваат и малолетнички и мажи

Што, како, каде?!пред 2 дена

Маркет Garage Акција во сите Ramstore маркети

Гостиварпред 1 недела

Расте бројот на наркозависници во Гостивар, марихуаната и хероинот најкористени наркотици

Гостиварпред 5 дена

Гостиварката Душица Димитриеска, член на Советот на ЈО даде свечена изјава

Здравје и убавинапред 1 недела

Смеса со 3 состојки против кашлица и болно грло

Македонијапред 5 дена

Горивата со повисоки цени од полноќ

Гостиварпред 2 недели

Прослава на Богојавление – Водици, Гостивар 2023

Гостиварпред 4 недели

Бадникова поворка 2023 во Гостивар-Ангелчињата ги стоплија срцата на христијаните

Гостиварпред 1 месец

ФОТО ВЕСТ: Гостивар последната вечер во оваа година

Гостиварпред 3 месеци

Гостивар граду мој, во срце те носам – Свеченост во чест на 18 Ноември

Спортпред 3 месеци

Каланоски со два погодоци го одлучи победникот во локалното дерби ФК Гостивар – ФК Арсими Чегране (2-0)

Спортпред 3 месеци

КК Гостивар го „спакува“ и Работнички 87-76

Македонијапред 4 месеци

Св. Кирил Лешочки – Прв светец од Тетовско-гостиварската епархија (Фото)

Спортпред 4 месеци

(Фотогалерија) Празник на кошарката во Скопје – МЗТ го пречека Партизан 74-92

Гостиварпред 5 месеци

Три децении јубилеј на Глигоровски: Убавина со македонски фолклор и бура од емоции во Гостивар

Културапред 5 месеци

Со концерт на етно групата Синтезис во Гостивар почна чествувањето на Денот на независноста

Гостиварпред 6 месеци

Чествување на Преображение во Гостивар – Манастирот во Циглана срцето на прославата

Гостиварпред 6 месеци

Завршен настан од Летната школа во Гостивар – Среќни деца, задоволни ментори

Гостиварпред 6 месеци

Свеченост по повод празникот Илинден во Гостивар

Advertisement

Отворени огласи за вработување

- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена