Поврзи се со нас

Македонија

Се намалува цената на бензините

Објавено

на

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика цените на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, се намалуваат за 2,00 ден/лит. Така од полноќ ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе се продава по 86,50 ден/лит, додека ЕУРОСУПЕР БС-98 по цена од 88,50 ден/лит.

Малопродажните цени на ЕУРОДИЗЕЛ, на Екстра лесното масло за домаќинство и на Мазутот не се менуваат, односно остануваат:  ЕУРОДИЗЕЛ – 90,00 ден/лит, Екстра лесно масло за домаќинство – 85,50 ден/лит, Мазут – 43,046 ден/кг

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена