Поврзи се со нас

Македонија

Се намалува цената на горивата од полноќ

Објавено

на

Малопродажните цени на бензините ЕУРО СУПЕР 95 и ЕУРО СУПЕР 98, како и на дизел горивото и на Екстра лесното масло за домаќинство од полноќ се намалуваат за 2 денари за литар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги.

Новата цена на ЕУРО СУПЕР 95 ќе биде 78 денари, ЕУРО СУПЕР 98 ќе се продава за 80, додека дизелот за 67 денари, а Екстра лесното масло за домаќинство за 66 денари за литар.

Поевтинува и Мазутот и еден килограм ќе чини 39,620 денари.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена