Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 22/03/2019 | 21:05

Се трага по машко лице кое паднало во Вардар во Гостивар

Полицијата неколку часа трага по машко лице, кое било забележано попладнево во водите на реката Вардар во Гостивар.

Според информациите од СВР Тетово, околу 16 часот, жител на гостиварско Мало Турчане пријавил дека во водите на Вардар близу Мало Турчане, видел машко лице, се обидел да му помогне, но не успеал да го извлече.

Веднаш биле алармирани полициските служби, Брзата помош и Противпожарната единица кои излегле на терен. Потрагата се уште трае.

Напишете коментар