Поврзи се со нас

Вести

Се возобновува женскиот ракомет во Гостивар

Објавено

на

Регионалната единица на ЖРК Вардар во Гостивар, ГРК Гостивар – Вардар од оваа година стартува со формирање на група на девојчиња помали од 14 години.

Станува збор за новина во Гостивар, кој важи за ракометен град и каде порано постоел квалитетен женски ракомет. ГРК Гостивар – Вардар брои околу 80 членови од кои 60 се натпреваруваат во Вардар Јуниор Лигата. Со формирањето на новата група на девојчиња од 14 години и помлади, ќе се зголеми и учеството на ракометната школа на ГРК Гостивар – Вардар во повеќе старосни генерации.

Формирањето на женска екипа ќе овозможи клубот да се вклучи и во женските натпреварувачки категории во Вардар Јуниор лигата, каде децата може пред нашите скаути и врвните тренери на Вардар да ја покажат играта и мотивираноста да се успее во ракометот.

Сподели ја веста:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 22 минути

Таравари: Гостивар треба да биде модел за Северна Македонија за меѓуетничките односи

Македонијапред 1 час

Пендаровски ги потпиша указите за петте закони за изградба на коридорите 8 и 10д

Гостиварпред 2 часа

Во Градец пуштен во употреба Дневен центар за лица со попреченост

Гостиварпред 3 часа

Нарушен јавен ред и мир во Гостивар на прославата за Ердоган

Македонијапред 4 часа

Бектеши: Нема продолжување на мерката за замрзнување на цените на земјоделските производи и нема поскапување на струјата

Гостиварпред 5 часа

Реоформен Младинскиот совет во Гостивар

Гостиварпред 5 часа

Тепачка во гостиварска Циглана, приведени неколку лица

Македонијапред 6 часа

УЈП: Рокот за годишните даночни пријави истекува на крајот од овој месец

Македонијапред 8 часа

Одржана 10. државна изложба на македонско овчарско куче караман

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена