fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Се заканувал и навредувал полицајци во ПО Ростуше

Објавено

на

Вчера попладне во Ростуше едно лице било лишено од слобода поради закани и навреди кон полициски службеници. Како што соопшти СВР, во 16.50 часот во Полициското одделение Ростуше дошло 54 годишно лице, жител на Требиште и побарало да разговара со командирот на Полициската станица. „Дежурниот полициски службеник му кажал дека командирот е на терен, тој почнал да се однесува агресивно и да се заканува и да ги навредува полициските службеници.

Од страна на полициските службеници лицето било совладано и лишено од слобода. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.“, соопшти полицијата.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 3 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 4 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 1 недела

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!