fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Се заканувале на малолетник во Гостивар и му ги зеле клучевите од мерцедесот

Објавено

на

Вчеравечер, околу 21 часот и 40 минути во Полициската станица во Гостивар, 17 годишен гостиварец, во присуство на родител пријавил дека претрпел закани од две лица, кои на крај му ги одзеле клучевите од автомобилот.

Малолетникот во пријавата навел дека, додека се движел со „мерцедес“ на ул „Димитар Влахов“, му се доближило едно лице, го сопрело, извлекло од автомобилот и му упатувало закани под нож. Потоа дошло уште едно лице, продолжиле со закани и малтретирање, а откако момчето почнало да вика помош, му ги одзеле клучевите од автомобилот и побегнале.

Полицијата соопшти дека се работи на целосно расчистување на пријавеното.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 5 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се постават ПЛАСТИКОМАТИ – остави пластично шише, земи пари!

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!