Поврзи се со нас

Спорт Гостивар

#Седидома: Денеска на програмата натпреварот Николферт и Годел Работнички 98/99 (видео)

Во соработка со Basketball.mk ви го пренесуваме натпреварот меѓу Николферт и Работнички, одигран во „Младост“ во Гостивар во сезоната 1998/99. Гостите од Скопје го добија натпреварот со 59-61. Салата како и секогаш полна, многумина ќе препознаат во публиката, само со 20-тина години помалку, Гемиџиите во елемент.

Уживајте:

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!