Поврзи се со нас

Гостивар

Седумдесет и едногодишен гостиварец е велосипедистот кој загина во несреќа попладнево

Објавено

на

Полицијата излезе со информации за денешната фатална сообраќајна несреќа во Гостивар во која камион прегази велосипедист на крстосницата на улиците „Гоце Делчев” и „Беличица”. Според пријавеното во СВР Тетово околу 15 часот и 30 минути, товарно моторно возило”ман” со мешалка за бетон, управувано од М.К.(56) од Беловиште, удрило во машко лице кое се движело со велосипед.

Од ударот, велосипедистот Т.Ј на возраст од 71 година од Гостивар, се здобил со тешки телесни повреди од кои починал. На местото на несреќата е извршен увид што го водел Јавен обвинител, а во кој учествувала и екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар. По наредба на Јавниот обвинител ќе се врши обдукција.

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 4 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 8 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 9 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена