fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Седумдесетина граѓани во Гостивар добиле решенија за изолација изминатите два дена

Објавено

на

Според статистиката на Секторот за внатрешни работи Тетово во изминатите два дена, Државниот санитарен и здравствен инспекторат издал решенија за изолација на вкупно 71 лице од регионот на Гостивар.

Изминатото деноноќие извршени биле контроли на 423 граѓани со вакви решенија и при тоа не било утврдено непочитување, соопшти полицијата.

Истиот период 43 лица во Гостивар биле казнети за неносење на заштитни маски на лицето. Тие ќе треба да платат казна од 20 евра.

Според последните податоци од Институтот за јавно здравје, бројката на активно болни на подрачјето моментално изнесува 289, од кои 269 се од Општина Гостивар, 18 од Општина Врапчиште и 2 од Маврово-Ростуше.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ ТРЕБА ДА СЕ ЛЕГАЛИЗИРА МАРИХУАНАТА ВО ЗЕМЈАВА?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!