fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Седумгодишно девојче повредено во сообраќајка во Гостивар

Објавено

на

Полицијата регистрира уште една сообраќајна несреќа во Гостивар со повредено дете како пешак. Вчера (29 мај) околу 12 часот и 45 минути, на улица „Браќа Блажевски“ во Гостивар, патничко возило „Застава лада“ без регистарски таблици, што го управувал 56-годишниот гостиварец П.Л. удрил во 7-годишно девојче (пешак).

Повреденото девојче со друго возило пренесено е во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ за укажување на лекарска помош, соопшти СВР.

На местото бил извршен комплетен увид.

Пред неколку дена петгодишно девојче заврши со повреди, откако беше удрено со автомобил на улица.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!