Поврзи се со нас

Спорт

Сефте за ФК Гостивар, совладан Работнички 2-0

Објавено

на

Четири натпревари се одиграа вчера од 4.коло во Првата македонска фудбалска лига, по кое прва радост за три освоени бода забележа екипата на Гостивар.

Гостиварци првата победа во сезоната ја запишаа против Работнички. Најзвучното засилување Алпер Потук го отвори резултатот во 12. минута, Селмани го удвои во 80. минута за конечни 2-0.

Вардар и по 4 кола не успеа да освои цел плен против Силекс иако гостите од Кратово речиси еден час играа со играч помалку поради црвен картон.

Македонија Ѓорче Петров и Шкупи ремизираа без голови, додека Шкендија забележа минимална победа над Брегалница.

Резултати:
Гостивар – Работнички 2:0
Македонија ЃП – Шкупи 0:0
Шкендија – Брегалница 2:0
Вардар – Силекс 2:2

Денеска играат АП Брера Струмица и Тиквеш. Дуелот Воска – Струга ТЛ е закажан за 27 септември.

Табела: Шкендија 9 бода, Брера Струмица 9, Тиквеш 6, Брегалница 6, Работнички 6, Силекс 5, Шкупи 5, Македонија ЃП 4, Струга ТЛ 3, Воска 3, Гостивар 3, Вардар 1.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 1 недела

Стани успешен техничар за е-трговија, дигитален маркетинг и угостителство, сметководител, банкар, правник – запиши се во СЕОУ Гостивар

Македонијапред 4 недели

Нови цени на горивата од полноќ!

Видео емисиипред 2 недели

Гледајте денес – Видео интервју со д-р Стојо Бошкоски

Гостиварпред 1 недела

MINT fintech group и во Гостивар: Менувачница, Осигурување, Инвестициски решенија, Дигитални плаќања, Кредити..

Гостиварпред 3 недели

Духот на работните акции живее и денес, Здружението на акцијаши Гостивар верно на мисијата

Гостиварпред 2 недели

Автомобил излетал од патот Гостивар – c.Беловиште и паднал во Лакавичка река

Рецептипред 4 недели

Домашен сок од цреша по рецепт на нашите баби

Гостиварпред 3 недели

Во пресрет на доаѓањето на печалбарите подготовки и мерки за ред во сообраќајот

Гостиварпред 3 недели

Неуморен автор! Гостиварецот Кипроски промовира уникатна и ретка монографија

Гостиварпред 3 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 3 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 5 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 6 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 7 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 7 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 10 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 10 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 11 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена