Поврзи се со нас

Локални избори 2022

Села во гостиварско Дебреше: Наша цел е граѓаните да бидат послободни, победуваме за нивно добро

Објавено

на

Претседателот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села вечерва беше во посета на гостиварско Дебреше, заедно со кандидатот за градоначалник на Општина Гостивар, Арбен Таравари. Во селото тие остварија повеќе средби со граѓани.

„Пораките во Гостивар и во Дебреше ги пренесоа самите граѓани на 17-ти октомври. Граѓаните се многу свесни што треба да прават на 31-ви во недела и нормално дека во Гостивар градоначалник повторно ќе биде Арбен Таравари. Опозицијата на овие избори победува во општините со јасна порака дека промени доаѓаат за доброто на граѓаните.  Наша цел е граѓаните да бидат послободни, а не како сега што прави овој режим и оваа држава-прават се’ да им оневозможи на граѓаните да зборуваат гласно. Но, тоа не можат да го постигнат ниту во Дебреше, ниту во Чегране, ниту во целиот Гостивар, граѓаните се свесни и знаат што прават.“, изјави Села.

Таравари на средбите им се заблагодари на граѓаните за дадената поддршка во првиот круг на изборите и ги повика и во вториот да излезат на гласање и да го дадат својот глас според сопственото убедување.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 6 дена

Курсна листа на НБРМ и приватните менувачници во Гостивар

Македонијапред 2 недели

Најнова одлука: Од утре промената на возачките, сообраќајните и патните листови ќе бидат без надоместок

Македонијапред 4 недели

Ќе се доделуваат ваучери за инвертери, огласот утре

Што, како, каде?!пред 4 недели

Гаражна распродажба во РАМСТОР: Огромни попусти до 70% на шопинг до 11ти Февруари!

Гостиварпред 4 недели

Баба Нада со 90 години е најстар жител на Зубовце, денес пречека добри гости во домот

Македонијапред 2 недели

Граѓаните затекнати во странство по 12 февруари со стари пасоши, ќе можат да се вратат со патен лист

Гостиварпред 3 недели

Таравари: Куршумот најден пред мојот дом е со јасна заканувачка мафијашка порака

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар можни прекини на водата и намален притисок поради пуштање во употреба на нов резервоар

Гостиварпред 2 недели

Велјаноски: Одлуката за вработување во гостиварската болница е противзаконска, прекршителите да бидат повикани на одговорност

Гостиварпред 1 месец

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 2 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 3 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 3 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 6 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 6 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 7 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 7 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 7 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Огласи за вработување:

- Клуб Спорт 77
- Млекара Маврово с.Ижиште
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена