Поврзи се со нас

Гостивар

Семеен напад во Гостивар поради имот

Објавено

на

СВР Тетово соопшти дека вчера (11 мај) во 13.40 часот во Полициската станица Гостивар, 43-годишна жена од гостиварско село пријавила дека околу 12.00 часот во семејната куќа во селото, таа, нејзината ќерка и нејзиниот свекор биле физички нападнати од јатрвата и нејзините синови поради нерасчистени имотно правни односи.

Се работи на целосно расчистување на случајот, по што ќе следат и соодветни поднесоци, информира полицијата.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 1 час

Таравари: Гостивар треба да биде модел за Северна Македонија за меѓуетничките односи

Македонијапред 2 часа

Пендаровски ги потпиша указите за петте закони за изградба на коридорите 8 и 10д

Гостиварпред 3 часа

Во Градец пуштен во употреба Дневен центар за лица со попреченост

Гостиварпред 4 часа

Нарушен јавен ред и мир во Гостивар на прославата за Ердоган

Македонијапред 5 часа

Бектеши: Нема продолжување на мерката за замрзнување на цените на земјоделските производи и нема поскапување на струјата

Гостиварпред 6 часа

Реоформен Младинскиот совет во Гостивар

Гостиварпред 6 часа

Тепачка во гостиварска Циглана, приведени неколку лица

Македонијапред 7 часа

УЈП: Рокот за годишните даночни пријави истекува на крајот од овој месец

Македонијапред 9 часа

Одржана 10. државна изложба на македонско овчарско куче караман

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена