fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Семејна драма во Гостивар: Снаа ја турнала золвата од скали

Објавено

на

Гостиварка завршила на скопските клиники со тешки телесни повреди, задобиени по пад од скали. Секторот за внатрешни работи Тетово информира дека вчера (24-април) околу 10 часот и 50 минути во Полициската станица Гостивар било пријавено дека на улица ,,Лазар Лазарески“  бил нарушен јавниот ред и мир.

Според пријавеното, додека 41-годишната А.Д. излегувала од куќата на нејзината мајка, од скалите била турната од 35-годишната Д.Д. , жена на нејзиниот брат, при што се здобила со тешки телесни повреди.

По укажаната помош во болницата во Гостивар, жената била пренесена во Комплексот клиники ,,Мајка Тереза“ во Скопје за понатамошно лекување.

Полицијата соопшти дека се работи на целосно расчистување на случајот

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!