Поврзи се со нас

Гостивар

Семејно насилство во Гостивар, лишен од слобода 21 годишник

Објавено

на

СВР Тетово соопшти дека вчеравечер (14 ноември) околу 20 часот и 45 минути, на улица „Никола Парапунов“ во Гостивар, полициски службеници на ОВР Гостивар го лишиле од слобода 21 годишниот гостиварец И.А., кој еден час пред тоа бил пријавен од неговата 20-годишна невенчана сопруга од Тетово дека околу 19 часот во домот во Гостивар физички ја нападнал.

Се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот, извести полицијата.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена