Поврзи се со нас

Гостивар

Семејно насилство во гостиварско – Син го нападнал таткото

Објавено

на

Полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар вчеравечер (16-ти мај) околу 23 часот и 50 минути го лишиле од слобода 28-годишниот В.Б. од гостиварско село, кој претходно бил пријавен од неговиот 58-годишен татко дека се однесувал агресивно кон него и другите членови на семејството, а дека него и физички го нападнал.

Тој е задржан во Полициската станица Гостивар за расчистување и документирање на случајот.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена