Поврзи се со нас

Гостивар

Септември продолжува со сончево и топло време

Објавено

на

Во деновите од новата работна недела ќе владее стабилно и топло време. За денес (понеделник) метеоролозите прогнозираат сончево и топло време со мала до умерена локална облачност, ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Во планинските подрачја можна е ретка појава на краткотраен дожд. Температурата во гостиварско ќе се движи од 10 до 26 степени.

Од вторник до петок се очекува сончево време со умерена облачност, без врнежи. Температурите ќе бидат во пораст, а максималната дневна ќе достигне 29 степени.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 4 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 6 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 7 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 8 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 8 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 11 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 11 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 12 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Огласи за работа:

Advertisement

сите дневни вести на Телеграм:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Shtatori vazhdon me mot të ngrohtë dhe me diell

Објавено

на

Në ditët nga java e re e punës do të mbizotërojë mot stabil dhe i ngrohtë. Për sot (e hënë) meteorologët parashikojnë mot të ngrohtë dhe me diell me vranësira të vogla deri mesatare, do të fryjë erë e dobët deri mesatare me deri mesatare nga drejtimi verior. Në zonat malore është e mundshme paraqitje e rrallë e shiut afatshkurtër. Temperatura në Gostivar dhe rrethinë do të lëviz prej 10 deri 26 gradë.

Prej të martës deri të premten na pret mot me diell me vranësira mesatare, pa rreshje të shiut. Temperaturat do të jenë në ngritje, kurse temperatura maksimale ditore do të mbërrijë 29 gradë.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена