fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Сезонските влезници за КК Гостивар од денес во продажба

Објавено

на

Сите симпатизери на КК Гостивар од денес можат да купат годишни влезници за натпреварите на КК Гостивар во сезоната 2018/2019.

Влезниците ќе важат за сите домашни натпревари во сезоната што претстои, првенство, куп и плеј-оф. Во продажба се пуштени ограничен број од 200 сезонски влезници.

Цената за сезонските влезници за натпреварите на КК Гостивар е 1.000 денари.

Новитет во претстојната сезона ќе бидат новите „ВИП сезонски влезници“, со кои сопствениците на истата ќе може да изберат позиција/столче кое ќе им биде обезбедено на секој домашен натпревар, маица од клубот и влезници за гостинските натпревари на КК Гостивар. Во продажба се пуштени само 100 ВИП сезонски влезници.

Цената на ВИП сезонските влезници е 3.000 денари.

„Секоја победа е поубава и секој пораз е полесен кога имаме со кого да го споделиме. Оваа сезона не очекуваат возбудливи натпревари и голема борба под кошевите, со секоја купена влезница директно му помагате на клубот, заедно можеме многу да постигнеме“, велат од КК Гостивар.

Влезниците се продаваат во Royal Garden и Тобако (центар).

Предстојната сезона во Првата Македонска кошаркарска лига треба да започне во октомври. Продажбата на сезонските влезници трае до 30 септември или до продажба на количините.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!