fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Сезонско вработување Хотел Бистра, Спорт и Лоџ во Маврово

Објавено

на

Маврово и Хотел Бистра почнаа со подготовки за следната сезона. Објавен е конкрус за сезонско вработување. Хотел Бистра, Спорт и Лоџ во Маврово за претстојната зимска сезона имаат потреба од следниве работни позиции:

1. Рецепционери/ки со минимум 1 година работно искуство, харизматична и позитивна личност, искуство со компјутерско работење и задолжително познавање на англиски јазик
2. Конобари со најмалку двегодишно работно искуство во а ла карт ресторанско работење, задолжително познавање на англиски јазик.
3. Бармени/Шанкери со најмалку двегодишно работно искуство и задолжително познавање на англиски јазик
.4. Готвачи со најмалку тригодишно работно искуство во а ла карт работење и познавање на домашната и интернационалната кујна.
5. Собарки со пожелно искуство во хотелско работење.
6. Масерка, физиотерапевт со најмалку едногодишно работно искуство.

Сите заинтересирани кандидати треба да приложат кратка биографија со фотоградија на E-mail: vrabotuvanje@bistra.com со назнака Сезонска работа во КАК.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!